Estonian Championships (World Ranking Event) 01.02.2015
Long
1.02.2015 Kitsemäed (Raul Kudre)
M14  M16  M18  M20  M35  M45  M55  M65  M21 
W14  W16  W18  W20  W35  W45  W55  W21 

M14
5370m 11KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
   50 1 Vacant                                                 EST          11:01    
   58 Mati Kiisler                   SRD                       EST 335829   11:03    
   67 Uģis Bekeris                   Madonas BJSS/OK Arona     LAT 1391653  11:05    
   57 Sander Pritsik                 Rakv                      EST 227517   11:07    
   83 Tõnis Jäädmaa                  Võru/Võru spordikool      EST 1401170  11:09    
   81 Renārs Akmins                  Azimuts OK-SmBJSS         LAT 2006309  11:11    
   84 Jürgen Joonas                  Võru/Võru spordikool      EST 305670   11:13    
   72 Raiko Jool                     Jõhvikas                  EST 7202716  11:15    
   82 Janar Saks                     Võru/Võru spordikool      EST 1406470  11:17    
   54 Peko Piirisild                 Kobras/Põlva Spordikool   EST 4504108  11:19    
   62 Joosep Rohtla                  Peko                      EST 2006427  11:21    
   63 Klāvs Plavins                  Madonas BJSS/OK Arona     LAT 1391644  11:23    
   73 Danila Homza                   Luserg                    BLR 2070909  11:25    
   77 Māris Heinols                  ZVOC-VBSS                 LAT 2063981  11:27    
   70 Olle Ilmar Jaama               Peko                      EST 225316   11:29    
   75 Pauls Alberings                ZVOC-VBSS                 LAT 2063951  11:31    
   51 Chris Marcus Krahv             Otepää                    EST 2061691  11:33    
   76 Martin Erik Maripuu            Kobras/Põlva Spordikool   EST 2076623  11:35    
   64 Christopher Lään               Rakv                      EST 2076650  11:37    
   80 Dainis Männiste                Kobras/Põlva Spordikool   EST 2012319  11:39    
   79 Kārlis Vaļģis                  ZVOC-VBSS                 LAT 1399915  11:41    
   56 Markus Sulg                    JOKA                      EST 305146   11:43    
   66 Ragnar Rooba                   Rakv                      EST 997905   11:45    
   53 Joosep Ainjärv                 JOKA                      EST 305152   11:47    
   52 Aleksander Piilmann            SRD                       EST 682248   11:49    
   78 Kerdo Männilaan                JOKA                      EST 305792   11:51    
   68 Timo Kudre                     Peko                      EST 997728   11:53    
   71 Georg Paal                     JOKA                      EST 2060301  11:55    
   61 Siim Turban                    Rakv                      EST 1398303  11:57    
   59 Raiko Marrandi                 JOKA                      EST 7011227  11:59    
   74 Andris Svilāns                 Ogre Ok/SC                LAT 1399857  12:01    
   60 Mehis Udam                     JOKA                      EST 211475   12:03    
   65 Hando Allmann                  Võru/Võru spordikool      EST 1406474  12:05    
   55 Maanus Udam                    JOKA                      EST 305824   12:07    
   69 Mattias Maidla                 Kobras/Põlva spordikool   EST 255878   -        

M16
7670m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
   85 Mattis Leitlands               ZVOC-VBSS                 LAT 886021   11:37    
   86 Andris Sarksna                 Ogre OK/SC                LAT 1392099  11:39    
   94 Jarmo Kaasiku                  JOKA                      EST 335743   11:41    
  124 Sander Tomson                  Kobras/Põlva Spordikool   EST 305716   11:43    
   92 Niks Plavins                   Ilves                     EST 1391666  11:45    
  100 Kristo Sirk                    Kobras/Põlva Spordikool   EST 1406001  11:47    
   97 Kaarel Vesilind                SRD                       EST 9010600  11:49    
  125 ILgvars Caune                  AzimutsOK-SmBJSS          LAT 2006310  11:51    
   93 Martin Sults                   Kobras/Põlva Spordikool   EST 7200986  11:53    
   99 Markus Harald Pais             West                      EST 1561055  11:55    
   96 Martin Himma                   Rakv                      EST 351677   11:57    
  123 Villu Serv                     Kobras/Põlva Spordikool   EST 505566   11:59    
   88 Rasmus Kruusa                  Kobras                    EST 2058440  12:01    
   87 Andres Rõõm                    Ilves                     EST 9200503  12:03    
   90 Siim Helmoja                   Kobras/Põlva Spordikool   EST 1391141  12:05    
   89 Andres Aruots                  Peko                      EST 2006432  12:07    
   98 Kevin Jaaska                   Kobras/Põlva Spordikool   EST 1398307  12:09    
   95 Karel-Sander Kljuzin           Peko                      EST 2006422  12:11    
   91  Treier                        Võru/Võru spordikool      EST 305670   -        

M18
7910m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  126 1 Vacant                                                 EST          11:24    
  128 Konstantins Bogdanovs          Stigaok/BJC Jaunība       LAT 1398505  11:26    
  131 Edgar Toimetaja                JOKA                      EST 2057199  11:28    
  130 Georg Caius Kutsar             Ilves                     EST 9101036  11:30    
  132 Antons Drozdovs                Stigaok/BJC Jaunība       LAT 1398504  11:32    
  141 Ignas Ambrazas                 S-Sportas                 LTU 2037324  11:34    
  139 Jasper Ainjärv                 JOKA                      EST 305144   11:36    
  136 Vlad Sokolov                                             BLR RENT     11:38    
  135 Kevin Hallop                   Peko                      EST 997736   11:40    
  137 Valters Reneslācis             Ogre OK/SC                LAT 1399844  11:42    
  142 Matīss Slikšjānis              AzimutsOK-SmBJSS          LAT 2018833  11:44    
  134 Märten Henrik Pais             West                      EST 1000008  11:46    
  140 Oliver Kütt                    Ilves                     EST 9200501  11:48    
  127 Tanel Heinsoo                  Rakv                      EST 2044914  11:50    
  129 Alexandr Rozhkov                                         BLR 997725   11:52    
  133 Lauri Kukk                     Rakv                      EST 1400494  11:54    
  138 Lauri Pähn                     Võru/Võru spordikool      EST 2044913  -        

M20
9100m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  143 1 Vacant                                                 EST          11:00    
  146 Karl Martin Alnek              Ilves                     EST 1394133  11:02    
  151 Atis Heinols                   ZVOC-VBSS                 LAT 9200823  11:04    
  153 Hans Mark Võsu                 JOKA                      EST 255852   11:06    
  152 Rimmo Rõõm                     Ilves                     EST 9200507  11:08    
  154 Janek Piirisild                Võru/Võru spordikool      EST 1996624  11:10    
  157 Aidas Žigilėjus                OK Perkūnas               LTU          11:12    
  144 Veiko Vinkel                   West                      EST 1006342  11:14    
  145 Vadim Shved                    SRD                       EST 9005255  11:16    
  148 Vootele Jagomägi               Ilves                     EST 335669   11:18    
  149 Mauno Kapten                   Peko                      EST 997723   11:20    
  155 Jänis Baunis                   Ilves                     EST 1391648  11:22    
  147 Uldis Upitis                   Kapa OK                   LAT 9200070  11:24    
  150 Andres Saal                    Otepää                    EST 9950727  11:26    
  156 Daumantas Jurgis Petrovas      OK Perkūnas               LTU          11:28    

M35
7910m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  158 1 Vacant                                                 EST          11:00    
  168 Dmitrijs Andrejvs              OK Stiga                  LAT 1398507  11:02    
  167 Alar Alajaan                   EKJ SK                    EST 1285050  11:04    
  161 Ruslans Mikulovs               OK Stiga                  LAT 2056228  11:06    
  169 Priit Poopuu                   JOKA                      EST 9000010  11:08    
  165 Kuno Rooba                     Rakv                      EST 980559   11:10    
  160 Gunars Ikaunieks               Madonas BJSS/OK Arona     LAT 1391651  11:12    
  159 Mindaugas Kvedaravicius        Levuo                     LTU 41652    11:14    
  166 Vallo Vaher                    JOKA                      EST 997985   11:16    
  170 Rolandas Backys                Fortūna                   LTU 7203285  11:18    
  162 Ain Fjodorov                   Rae                       EST 7202718  11:20    
  164 Stanislav Tarassov             -                         EST 1404388  11:22    
  163 Alexey Zdeblovskiy                                       RUS 997735   -        

M45
7670m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  171 Igor Zvantsov                  Azimuts OK                BLR 2040331  11:01    
  176 Ants Turban                    Rakv                      EST 997909   11:03    
  172 Aliaksei Luhautsou             Luserg                    BLR 1301704  11:05    
  188 Sergei Shved                   SRD                       EST 2007517  11:07    
  174 Margus Venelaine               LSF PT                    EST 682060   11:09    
  173 Vladimir Savinov               SRD                       EST 2060304  11:11    
  189 Jaan Olvet                     Rakv                      EST 991970   11:13    
  187 Nikolajs Grigorjevs            Stigaok/BJC Jaunība       LAT 1398506  11:15    
  184 Edmunds Zvaigzne               SKIO                      LAT 2012400  11:17    
  177 Einar Luup                     Võru                      EST 305114   11:19    
  180 Aivar Leht                     Okas                      EST 990105   11:21    
  181 Māris Stabiņš                  AzimutsOK-SmBJSS          LAT 1394786  11:23    
  179 Svajunas Ambrazas              S-Sportas                 LTU 501044   11:25    
  175 Tõnu Tänav                     Rae ROK                       1399828  11:27    
  185 Taivo Tali                     KEKRSK                    EST 222879   11:29    
  183 Martti Parve                   Peko                      EST 682261   11:31    
  182 Aleksander Pritsik             Rakv                      EST 889117   11:33    
  178 Enn Jaama                      Peko                      EST 305102   11:35    
  186 Priit Pääslane                 Ilves                     EST 1391875  -        
  190 Ilya Gusev                                               RUS 7201730  -        

M55
5920m 11KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  191 1 Vacant                                                 EST          11:47    
  209 Harijs Lacars                  SKIO                      LAT 2005122  11:49    
  207 Tõnu Sikkal                    Kobras                    EST 305332   11:51    
  196 Vladzimir Straltsov            Luserg                    BLR 2000094  11:53    
  203 Mart Külvik                                                  255622   11:55    
  208 Anatoli Labanouski             Luserg                    BLR 2077787  11:57    
  205 Jaanus Reha                    Koop                      EST 502564   11:59    
  204 Juris Kokins                   SKIO                      LAT 1301911  12:01    
  201 Tiit Tali                      Ilves                     EST 886244   12:03    
  200 Kulno Voolaid                  Rakv                      EST 227511   12:05    
  194 Ivan Moroz                     Luserg                    BLR 254880   12:07    
  197 Mihkel Nahkur                  Jõhvikas                  EST 980555   12:09    
  192 Evgeny Titovitch               Luserg                    BLR 250532   12:11    
  198 Riho Männi                     Lehola                    EST 895346   12:13    
  199 Lembit Nöps                    Ilves                     EST 1007293  12:15    
  193 Leanid Yazykov                                           BLR 7203244  12:17    
  206 Rein Rooni                     Orvand                    EST 998985   12:19    
  195 Raul Laas                      JOKA                      EST 1396086  12:21    
  202 Urmas Tammemäe                 Orvand                    EST 888108   12:23    

M65
5370m 11KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  210 1 Vacant                                                 EST          12:09    
  212 Martin Tõrra                   Kobras                    EST 305340   12:11    
  219 Nikolai Kuha                   Kape                      EST 2019005  12:13    
  214 Tiit Tatter                    TON                       EST 2012898  12:15    
  215 Rudolf Mürk                    OK Võru                       211464   12:17    
  216 Mati Kallemets                 Okas                      EST 263881   12:19    
  218 Mihhail Taivere                Kape                      EST 305281   12:21    
  217 Toivo Saue                     HOK                       EST 895347   12:23    
  211 Heiki Rammul                   Ilves                     EST 302827   -        
  213 Agu Koppa                      Jõhvikas                  EST 255887   -        

Men 21
12890m 28KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
    1 1 Vacant                                                 EST          11:30    
    2 Darius Kilbauskas              OK Siurpys                LTU 400313   11:32    
    3 Nojus Kalvaitis                IOSK Budakalnis           LTU 2063187  11:34    
    4 Vitali Lukouski                Azimut Spartak            BLR 211131   11:36    
    5 Eduard Novicenko               OK Siurpys                LTU 9999913  11:38    
    6 Janis  Peilans                 OK Kāpa                   LAT 899200   11:40    
    7 Vasiliy Kuzmin                                           RUS 9878178  11:42    
    8 Mattis Jaama                   Varska OK Peko            EST 7201212  11:44    
    9 Alexey Zdeblovskiy                                       RUS 997735   11:46    
   10 Kristjan Linnus                Varska OK Peko            EST 1006468  11:48    
   11 Pavel Chorny                   Luserg                    BLR 254641   11:50    
   12 Remigijus Masilionis           OK FORTUNA                LTU 886223   11:52    
   13 Sander Linnus                  Varska OK Peko            EST 682028   11:54    
   14 Andrej Gerasimov               IGTISA                    LTU 870420   11:56    
   15 Pavel Karzhov                  Azimut Spartak            BLR 254616   11:58    
   29 Regimantas Januskevicius       OK FORTUNA                LTU 1396899  12:00    
   17 Reigo Teervalt                 Peko                      EST 2012879  12:02    
   18 Edvardas Scerbavicius          OK FORTUNA                LTU 1394119  12:04    
   19 Taaniel Tooming                OK Polva Kobras           EST 505570   12:06    
   20 Tonis Erm                      TA OK                     EST 820118   12:08    
   21 Marten Vunukainen              OK Polva Kobras           EST 419956   12:10    
   22 Lauri Malsroos                 SK Saue Tammed            EST 895357   12:12    
   23 Mihkel Jarveoja                OK Polva Kobras           EST 9200586  12:14    
   24 Even Toomas                    Varska OK Peko            EST 873012   12:16    
   25 Reinis Putnins                 Kapa OK                   LAT 503735   12:18    
   26 Joosep Tammemae                SK100                     EST 7202372  12:20    
   27 Tonis Laugesaar                Rakvere OK                EST 2031703  12:22    
   28 Tiit Toomas                    Varska OK Peko            EST 890205   12:24    
   16 Regimantas Kavaliauskas        IGTISA                    LTU 501451   12:26    
   30 Vitalijus Petrulis             IGTISA                    LTU 501457   12:28    
   31 Tarvo Klaasimae                Rakvere OK                EST 503332   12:30    
   32 Nauris Neimanis                Ogre OK                   LAT 9180007  12:32    
   33 Margus Hallik                  OK LUS                    EST 600005   12:34    
   34 Nerijus Sulcys                 OK Perkunas               LTU 501168   12:36    
   35 Ilmar Udam                     JOKA                      EST 9005041  12:38    
   36 Priit Randman                  Rakvere OK                EST 505562   12:40    
   37 Raivo Kivlenieks               Ogre OK                   LAT 8619024  12:42    
   38 Andris Kivlenieks              Ogre OK                   LAT 1006178  12:44    
   39 Yury Yazykou                   Belarus Orienteering Fede BLR 1007760  12:46    
   40 Martin Simpson                 Kobras                    EST 1007667  -        
   41 Rolandas Backys                Fortūna                   LTU 7203285  -        
   42 Daumantas Jurgis Petrovas      OK Perkūnas               LTU 2011954  -        
   43 Aidas Žigilėjus                OK Perkūnas               LTU 7003280  -        

W14
4220m 9KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  220 1 Vacant                                                 EST          11:00    
  225 Risanna Mooses                 Otepää                    EST 2061692  11:02    
  232 Laura Lään                     Rakv                      EST 1391137  11:04    
  226 Maire Pärn                     Ilves                     EST 427584   11:06    
  234 Kristina Haug                  Võru/Võru spordikool      EST 418155   11:08    
  230 Birgit Rõõm                    Ilves                     EST 418148   11:10    
  223 Aigi Einmaa                    Rakv                      EST 1404055  11:12    
  222 Madara Vaļģe                   ZVOC-VBSS                 LAT 1399913  11:14    
  233 Johanna Laanoja                Kobras/Põlva Spordikool   EST 2076621  11:16    
  228 Agneliis Pilt                  Rakv                      EST 2037316  11:18    
  231 Lorely Kõrvel                  Kobras/Põlva Spordikool   EST 1405504  11:20    
  221 Zanda  Stabiņa                 AzimutsOK-SmBJSS          LAT 2006290  11:22    
  227 Kairiin Märtson                Kobras/Põlva Spordikool   EST 1404057  11:24    
  224 Mari Linnus                    Peko                      EST 2006421  11:26    
  229 Kristiin Kalle                 Kobras/Põlva Spordikool   EST 2076622  11:28    

W16
5920m 11KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  235 1 Vacant                                                 EST          11:23    
  240 Kelly Vildek                   Rakv                      EST 255875   11:25    
  247 Brita Sander                   Ilves                     EST 2012315  11:27    
  239 Anete Vabarna                  Peko                      EST 2006428  11:29    
  243 Monika Baduna                  Ilves                     EST 1391652  11:31    
  245 Kaisa Rooba                    Rakv                      EST 997910   11:33    
  244 Kelli Nurm                     Kobras/Põlva Spordikool   EST 997740   11:35    
  237 Teele Telgma                   Tammed                    EST 2018990  11:37    
  236 Birgit Russka                  Kobras/Põlva Spordikool   EST 223611   11:39    
  242 Kristel Kõivo                  Peko                      EST 2006424  11:41    
  238 Justė Umbrasaitė               VMSC                      LTU 2048491  11:43    
  241 Laura-Liis Kütt                Kobras/Põlva Spordikool   EST 1400364  11:45    
  246 Elīna Skopāne                  AzimutsOK-SmBJSS          LAT 2011177  -        

W18
7270m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  248 1 Vacant                                                 EST          12:23    
  253 Stefanija Zaiceva              Stigaok/BJC Jaunība       LAT 1398503  12:25    
  252 Kristin Viikmaa                West/Pärnu Spordikool     EST 7003271  12:27    
  254 Getter Matto                   Kobras/Põlva Spordikool   EST 305328   12:29    
  262 Viktorija Vengreviča           Stigaok/BJC Jaunība       LAT 1398502  12:31    
  263 Marie Tammemäe                 Orvand                    EST 9200720  12:33    
  255 Jonne Rooma                    Jõhvikas                  EST 1404120  12:35    
  257 Tiina-Maria Tali               KEKRSK                    EST 255910   12:37    
  261 Emily Raudkepp                 Peko                      EST 997732   12:39    
  251 Anna Petrova                                             RUS 2007155  12:41    
  258 Liis Toomas                    Peko                      EST 973107   12:43    
  256 Vilma Alberinga                ZVOC-VBSS                 LAT 9200822  12:45    
  264 Doris Kudre                    Peko                      EST 2006430  12:47    
  250 Sintija Ozola                  ZVOC-VBSS                 LAT 9200824  12:49    
  259 Miglė Sušinskaitė              Fortūna OK                LTU 201363   12:51    
  260 Elizabete Ločmele              ZVOC-VBSS                 LAT 2063988  12:53    
  249 Jūlija Matvijenko              OK Stiga/BJC "Jaunība"    LAT 2056223  12:55    
  265 Arta Renāte Rulle              ZVOC-VBSS                 LAT 9200826  12:57    

W20
7910m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  266 1 Vacant                                                 EST          11:56    
  267 Vaiva Laurutytė                Javonis OK, Alytaus SRC   LTU 1006315  11:58    
  268 Triinu Rooni                   Orvand                    EST 886246   12:00    
  275 Jaana Olvet                    Rakv                      EST 980554   12:02    
  272 Marianne Haug                  Võru/Võru spordikool      EST 1008492  12:04    
  274 Viktorija Michnovič            Perkūnas OK               LTU 2011938  12:06    
  269 Silvia Luup                    Võru                      EST 682272   12:08    
  273 Jogvilė Sušinskaitė            Fortūna OK                LTU 201277   12:10    
  271 Anett Lanno                    Rakv                      EST 1391139  12:12    
  270 Margret Zimmermann             Kape                      EST 9950412  12:14    

W35
7270m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  276 1 Vacant                                                 EST          12:05    
  277 Rasa Kumpyte                   Levuo                     LTU 201315   12:07    
  281 Liga Blanka                    Kapa OK                   LAT 7900009  12:09    
  283 Raili Rooba                    Rakv                      EST 139113   12:11    
  278 Jana Kink                      Kape                      EST 500732   12:13    
  284 Kadri Parts                    OK Võru                       2006230  12:15    
  280 Mirja Virve                    Kobras                    EST 7200987  12:17    
  282 Ļubova Pavļukova               OK Stiga/BJC "Jaunība"    LAT 418123   12:19    
  279 Triin Vask                     Ilves                     EST 7200979  12:21    

W45
5920m 11KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  285 1 Vacant                                                 EST          11:01    
  288 Epp Voitka                     Võru                          1395607  11:03    
  290 Pille Illak                    Otepää                    EST 222114   11:05    
  286 Ella Shved                     SRD                       EST 2007515  11:07    
  287 Piret Niglas                   Jõhvikas                  EST 305515   11:09    
  293 Minija Pääslane                Ilves                     EST 2012366  11:11    
  294 Ingrit Kala                    Peko                      EST 997733   11:13    
  289 Kadre Maalma                   Jõhvikas                  EST 305249   11:15    
  295 Airi Alnek                     Võru                      EST 1008474  11:17    
  292 Marje Viirmann                 KEKRSK                    EST 980565   11:19    
  291 Kaie Konsap                    Võru                      EST 1008487  11:21    

W55
4560m 9KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  296 1 Vacant                                                 EST          12:06    
  303 Ülle Raudsepp                  Okas                      EST 1404069  12:08    
  299 Heli Viks                      Võru                          1008489  12:10    
  298 Siiri Poopuu                   JOKA                      EST 2014920  12:12    
  301 Saima Värton                   Kobras                    EST 1391856  12:14    
  304 Ülle Põldoja                   Ilves                     EST 305208   12:16    
  300 Tamara Kahutsenka              Luserg                    BLR 2066925  12:18    
  297 Iveta Holcmane                 Ogre Ok/SC                EST 1399858  12:20    
  302 Ilona Vanaveski                Ilves                     EST 1398311  12:22    

Women 21
10530m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                     Maa Kiip     S.aeg    
  101 1 Vacant                                                 EST          11:30    
  102 Susan Pihelgas                 SK Saue Tammed            EST 1396772  11:32    
  103 Sigita Lapsina                 Madonas BJSS/OK Arona     LAT 1391656  11:34    
  104 Tuuli Erm                      OK Voru                   EST 1008482  11:36    
  105 Maryna Smirnova                Azimut Spartak            BLR 997739   11:38    
  106 Laura Joonas                   Võru/Võru spordikool      EST 9969999  11:40    
  107 Kristina Maseviciute           OK Dainava                LTU 501153   11:42    
  108 Zane Camane                    Madonas BJSS/OK Arona     LAT 1391661  11:44    
  109 Darya Yazykova                 Alkor                     BLR 997730   11:46    
  110 Piret Parnik                   Varska OK Peko            EST 2018986  11:48    
  111 Aliaksandra Samalazava         Azimut Spartak            BLR 997729   11:50    
  112 Olga Borodulina                Saint Petersburg          RUS 2300411  11:52    
  113 Aksana Buyakova                Azimut Spartak            BLR 1401291  11:54    
  114 Maret Vaher                    OK Polva Kobras           EST 505506   11:56    
  115 Mariya Petrushko               Leningrad region Kirishi  RUS 1393704  11:58    
  116 Gabriele Keinaite              OSK Sakas                 LTU 1100010  12:00    
  117 Evely Kaasiku                  JOKA                      EST 1390504  12:02    
  118 Daisy Kudre                    Varska OK Peko            EST 997721   12:04    
  119 Jogvilė Sušinskaitė            Fortūna OK                LTU 894469   -        
  120 Marili Zimmermann              Kape                      EST 9931008  -        
  121 Viktorija Michnovič            Perkūnas OK               LTU 2011938  -        

PEKO
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com