Estonian Championships 31.01.2015
Middle
31.01.2015 Kitsemäed (Raul Kudre)
M14  M16  M18  M20  M35  M45  M55  M65  M21 
W14  W16  W18  W20  W35  W45  W55  W21 

M14
3580m 9KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Ragnar Rooba              Rakv                      EST 00:27.26  00:27.26  
   2.      Māris Heinols             ZVOC-VBSS                 LAT 00:29.01     +1:35  
   3.      Pauls Alberings           ZVOC-VBSS                 LAT 00:30.13     +2:47  
   4.      Uģis Bekeris              Madonas BJSS/OK Arona     LAT 00:35.18     +7:52  
   5.  2.  Siim Turban               Rakv                      EST 00:37.57    +10:31  
   6.  3.  Hando Allmann             Võru/Võru spordikool      EST 00:38.41    +11:15  
   7.  4.  Raiko Jool                Jõhvikas                  EST 00:39.11    +11:45  
   8.  5.  Christopher Lään          Rakv                      EST 00:41.39    +14:13  
   9.      Danila Homza              Luserg                    BLR 00:41.43    +14:17  
  10.      Andris Svilāns            Ogre Ok/SC                LAT 00:42.07    +14:41  
  11.      Klāvs Plavins             Madonas BJSS/OK Arona     LAT 00:43.37    +16:11  
  12.  6.  Sander Pritsik            Rakv                      EST 00:44.47    +17:21  
  13.  7.  Timo Kudre                Peko                      EST 00:46.35    +19:09  
  14.  8.  Martin Erik Maripuu       Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:47.14    +19:48  
  15.  9.  Olle Ilmar Jaama          Peko                      EST 00:47.18    +19:52  
  16. 10.  Mattias Maidla            Kobras/Põlva spordikool   EST 00:49.03    +21:37  
  17. 11.  Raiko Marrandi            JOKA                      EST 00:49.07    +21:41  
  18. 12.  Mehis Udam                JOKA                      EST 00:50.59    +23:33  
  19. 13.  Markus Sulg               JOKA                      EST 00:51.57    +24:31  
  20. 14.  Aleksander Piilmann       SRD                       EST 00:53.01    +25:35  
  21. 15.  Georg Paal                JOKA                      EST 01:00.04    +32:38  
  22. 16.  Chris Marcus Krahv        Otepää                    EST 01:03.39    +36:13  
  23. 17.  Peko Piirisild            Kobras/Põlva Spordikool   EST 01:19.31    +52:05  
  24. 18.  Maanus Udam               JOKA                      EST 01:19.59    +52:33  
  25. 19.  Mati Kiisler              SRD                       EST 01:27.25    +59:59  
           Joosep Rohtla             Peko                      EST Katk                
           Kārlis Vaļģis             ZVOC-VBSS                 LAT Puuduv KP           
           Joosep Ainjärv            JOKA                      EST Ei start            
           Kerdo Männilaan           JOKA                      EST Ei start            
           Dainis Männiste           Kobras/Põlva Spordikool   EST Ei start            
           Renārs Akmins             Azimuts OK-SmBJSS         LAT Ei start            
           Janar Saks                Võru/Võru spordikool      EST Ei start            
           Tõnis Jäädmaa             Võru/Võru spordikool      EST Ei start            
           Jürgen Joonas             Võru/Võru spordikool      EST Ei start            
M16
4060m 11KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Kaarel Vesilind           SRD                       EST 00:25.20  00:25.20  
   2.  2.  Andres Rõõm               Ilves                     EST 00:27.02     +1:42  
   3.  3.  Martin Himma              Rakv                      EST 00:27.21     +2:01  
   4.  4.  Karel-Sander Kljuzin      Peko                      EST 00:27.36     +2:16  
   5.  5.  Niks Plavins              Ilves                     EST 00:29.30     +4:10  
   6.  6.  Markus Harald Pais        West                      EST 00:33.12     +7:52  
   7.  7.  Jarmo Kaasiku             JOKA                      EST 00:33.38     +8:18  
   8.  8.  Siim Helmoja              Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:33.55     +8:35  
   9.      Mattis Leitlands          ZVOC-VBSS                 LAT 00:34.00     +8:40  
  10.      Andris Sarksna            Ogre OK/SC                LAT 00:34.54     +9:34  
  11.  9.  Kevin Jaaska              Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:34.55     +9:35  
  12. 10.  Kristo Sirk               Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:38.14    +12:54  
  13. 11.  Andres Aruots             Peko                      EST 00:39.27    +14:07  
  14. 12.  Martin Sults              Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:43.57    +18:37  
  15. 13.  Alex Treier               Võru/Võru spordikool      EST 00:47.57    +22:37  
  16. 14.  Rasmus Kruusa             Kobras                    EST 01:23.44    +58:24  
           Villu Serv                Kobras/Põlva Spordikool   EST Ei start            
           Sander Tomson             Kobras/Põlva Spordikool   EST Ei start            
           ILgvars Caune             AzimutsOK-SmBJSS          LAT Ei start            
M18
4280m 11KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.      Ignas Ambrazas            S-Sportas                 LTU 00:32.28  00:32.28  
   2.  1.  Märten Henrik Pais        West                      EST 00:33.37     +1:09  
   3.      Alexandr Rozhkov                                    BLR 00:34.33     +2:05  
   4.  2.  Georg Caius Kutsar        Ilves                     EST 00:34.47     +2:19  
   5.  3.  Oliver Kütt               Ilves                     EST 00:36.53     +4:25  
   6.  4.  Kevin Hallop              Peko                      EST 00:37.05     +4:37  
   7.  5.  Lauri Kukk                Rakv                      EST 00:38.24     +5:56  
   8.  6.  Lauri Pähn                Võru/Võru spordikool      EST 00:40.00     +7:32  
   9.      Valters Reneslācis        Ogre OK/SC                LAT 00:46.07    +13:39  
  10.  7.  Tanel Heinsoo             Rakv                      EST 00:50.37    +18:09  
  11.  8.  Jasper Ainjärv            JOKA                      EST 00:50.56    +18:28  
  12.      Antons Drozdovs           Stigaok/BJC Jaunība       LAT 01:02.10    +29:42  
           Konstantins Bogdanovs     Stigaok/BJC Jaunība       LAT Puuduv KP           
           Vlad Sokolov                                        BLR Ei start            
           Edgar Toimetaja           JOKA                      EST Ei start            
           Matīss Slikšjānis         AzimutsOK-SmBJSS          LAT Ei start            
M20
4800m 13KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Andres Saal               Otepää                    EST 00:27.42  00:27.42  
   2.  2.  Jänis Baunis              Ilves                     EST 00:28.16     +0:34  
   3.      Uldis Upitis              Kapa OK                   LAT 00:28.53     +1:11  
   4.  3.  Vootele Jagomägi          Ilves                     EST 00:30.15     +2:33  
   5.  4.  Janek Piirisild           Võru/Võru spordikool      EST 00:31.32     +3:50  
   6.  5.  Rimmo Rõõm                Ilves                     EST 00:31.48     +4:06  
   7.  6.  Veiko Vinkel              West                      EST 00:32.24     +4:42  
   8.      Atis Heinols              ZVOC-VBSS                 LAT 00:32.28     +4:46  
   9.  7.  Mauno Kapten              Peko                      EST 00:34.16     +6:34  
  10.  8.  Hans Mark Võsu            JOKA                      EST 00:35.40     +7:58  
  11.  9.  Karl Martin Alnek         Ilves                     EST 00:39.24    +11:42  
  12. 10.  Vadim Shved               SRD                       EST 00:44.04    +16:22  
           Daumantas Jurgis Petrovas OK Perkūnas               LTU Ei start            
           Aidas Žigilėjus           OK Perkūnas               LTU Ei start            
M35
4280m 11KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.      Alexey Zdeblovskiy                                  RUS 00:26.21  00:26.21  
   2.      Dmitrijs Andrejvs         OK Stiga                  LAT 00:27.57     +1:36  
   3.  1.  Ain Fjodorov              Rae                       EST 00:30.30     +4:09  
   4.  2.  Kuno Rooba                Rakv                      EST 00:31.35     +5:14  
   5.      Mindaugas Kvedaravicius   Levuo                     LTU 00:32.51     +6:30  
   6.  3.  Vallo Vaher               JOKA                      EST 00:33.16     +6:55  
   7.  4.  Stanislav Tarassov        -                         EST 00:36.24    +10:03  
   8.      Gunars Ikaunieks          Madonas BJSS/OK Arona     LAT 00:36.46    +10:25  
   9.  5.  Priit Poopuu              JOKA                      EST 00:39.35    +13:14  
  10.  6.  Alar Alajaan              EKJ SK                    EST 01:01.45    +35:24  
           Ruslans Mikulovs          OK Stiga                  LAT Ei start            
           Rolandas Backys           Fortūna                   LTU Ei start            
M45
4230m 11KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.      Svajunas Ambrazas         S-Sportas                 LTU 00:29.27  00:29.27  
   2.  1.  Tõnu Tänav                Rae ROK                   EST 00:31.36     +2:09  
   3.  2.  Martti Parve              Peko                      EST 00:32.19     +2:52  
   4.      Igor Zvantsov             Azimuts OK                BLR 00:32.40     +3:13  
   5.      Edmunds Zvaigzne          SKIO                      LAT 00:34.06     +4:39  
   6.  3.  Priit Pääslane            Ilves                     EST 00:36.09     +6:42  
   7.      Nikolajs Grigorjevs       Stigaok/BJC Jaunība       LAT 00:37.01     +7:34  
   8.  4.  Taivo Tali                KEKRSK                    EST 00:37.19     +7:52  
   9.  5.  Aleksander Pritsik        Rakv                      EST 00:40.18    +10:51  
  10.      Māris Stabiņš             AzimutsOK-SmBJSS          LAT 00:40.45    +11:18  
  11.  6.  Margus Venelaine          LSF PT                    EST 00:40.54    +11:27  
  12.  7.  Vladimir Savinov          SRD                       EST 00:41.18    +11:51  
  13.  8.  Ants Turban               Rakv                      EST 00:42.13    +12:46  
  14.  9.  Aivar Leht                Okas                      EST 00:42.31    +13:04  
  15.      Aliaksei Luhautsou        Luserg                    BLR 00:43.40    +14:13  
  16. 10.  Einar Luup                Võru                      EST 00:44.04    +14:37  
  17. 11.  Enn Jaama                 Peko                      EST 00:44.58    +15:31  
  18. 12.  Sergei Shved              SRD                       EST 00:54.44    +25:17  
           Jaan Olvet                Rakv                      EST Ei start            
           Ilya Gusev                                          RUS Ei start            
M55
4060m 11KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.      Juris Kokins              SKIO                      LAT 00:26.29  00:26.29  
   2.      Leanid Yazykov                                      BLR 00:30.49     +4:20  
   3.  1.  Tiit Tali                 Ilves                     EST 00:31.59     +5:30  
   4.  2.  Riho Männi                Lehola                    EST 00:32.15     +5:46  
   5.  3.  Urmas Tammemäe            Orvand                    EST 00:32.31     +6:02  
   6.      Harijs Lacars             SKIO                      LAT 00:35.09     +8:40  
   7.      Anatoli Labanouski        Luserg                    BLR 00:39.01    +12:32  
   8.  4.  Mihkel Nahkur             Jõhvikas                  EST 00:41.03    +14:34  
   9.  5.  Raul Laas                 JOKA                      EST 00:41.33    +15:04  
  10.  6.  Tõnu Sikkal               Kobras                    EST 00:42.14    +15:45  
  11.      Evgeny Titovitch          Luserg                    BLR 00:42.35    +16:06  
  12.  7.  Kulno Voolaid             Rakv                      EST 00:42.43    +16:14  
  13.      Vladzimir Straltsov       Luserg                    BLR 00:44.11    +17:42  
  14.      Ivan Moroz                Luserg                    BLR 01:08.48    +42:19  
  15.  8.  Jaanus Reha               Koop                      EST 01:17.39    +51:10  
           Lembit Nöps               Ilves                     EST Puuduv KP           
           Rein Rooni                Orvand                    EST Puuduv KP           
           Mart Külvik                                         EST Ei start            
M65
3580m 9KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Toivo Saue                HOK                       EST 00:29.58  00:29.58  
   2.  2.  Tiit Tatter               TON                       EST 00:36.04     +6:06  
   3.  3.  Rudolf Mürk               OK Võru                   EST 00:36.36     +6:38  
   4.  4.  Agu Koppa                 Jõhvikas                  EST 00:53.05    +23:07  
   5.  5.  Heiki Rammul              Ilves                     EST 00:54.43    +24:45  
   6.  6.  Martin Tõrra              Kobras                    EST 00:55.01    +25:03  
           Mati Kallemets            Okas                      EST Ei start            
           Mihhail Taivere           Kape                      EST Ei start            
           Nikolai Kuha              Kape                      EST Ei start            
Men 21
6230m 15KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Even Toomas               Varska OK Peko            EST 00:32.22  00:32.22  
   2.      Andris Kivlenieks         Ogre OK                   LAT 00:33.09     +0:47  
   3.  2.  Tarvo Klaasimae           Rakvere OK                EST 00:34.35     +2:13  
   4.  3.  Priit Randman             Rakvere OK                EST 00:34.36     +2:14  
   5.  4.  Tiit Toomas               Varska OK Peko            EST 00:35.19     +2:57  
   6.      Nerijus Sulcys            OK Perkunas               LTU 00:35.31     +3:09  
   7.  5.  Margus Hallik             OK LUS                    EST 00:35.46     +3:24  
   8.  6.  Ilmar Udam                JOKA                      EST 00:36.04     +3:42  
   9.  7.  Sander Linnus             Varska OK Peko            EST 00:36.43     +4:21  
  10.      Vitalijus Petrulis        IGTISA                    LTU 00:37.34     +5:12  
  11.      Yury Yazykou              Belarus Orienteering Fede BLR 00:38.27     +6:05  
  12.  8.  Lauri Malsroos            SK Saue Tammed            EST 00:38.38     +6:16  
  13.  9.  Kristjan Linnus           Varska OK Peko            EST 00:39.35     +7:13  
  14.      Rolandas Backys           Fortūna                   LTU 00:40.05     +7:43  
  15. 10.  Tonis Erm                 TA OK                     EST 00:40.15     +7:53  
  16. 11.  Mattis Jaama              Varska OK Peko            EST 00:40.18     +7:56  
  17.      Andrej Gerasimov          IGTISA                    LTU 00:40.21     +7:59  
  18.      Janis  Peilans            OK Kāpa                   LAT 00:40.32     +8:10  
  19. 12.  Mihkel Jarveoja           OK Polva Kobras           EST 00:40.43     +8:21  
  20.      Daumantas Jurgis Petrovas OK Perkūnas               LTU 00:41.01     +8:39  
  21.      Nauris Neimanis           Ogre OK                   LAT 00:41.29     +9:07  
  22.      Regimantas Kavaliauskas   IGTISA                    LTU 00:41.55     +9:33  
  23.      Reinis Putnins            Kapa OK                   LAT 00:42.01     +9:39  
  24.      Pavel Karzhov             Azimut Spartak            BLR 00:42.35    +10:13  
  25.      Vasiliy Kuzmin                                      RUS 00:43.53    +11:31  
  26.      Edvardas Scerbavicius     OK FORTUNA                LTU 00:44.31    +12:09  
  27. 13.  Reigo Teervalt            Peko                      EST 00:44.47    +12:25  
  28.      Vitali Lukouski           Azimut Spartak            BLR 00:45.10    +12:48  
  29. 14.  Joosep Tammemae           SK100                     EST 00:45.37    +13:15  
  30. 15.  Tonis Laugesaar           Rakvere OK                EST 00:46.25    +14:03  
  31.      Aidas Žigilėjus           OK Perkūnas               LTU 00:46.51    +14:29  
  32.      Nojus Kalvaitis           IOSK Budakalnis           LTU 00:48.29    +16:07  
  33.      Remigijus Masilionis      OK FORTUNA                LTU 00:51.04    +18:42  
  34.      Pavel Chorny              Luserg                    BLR 00:52.37    +20:15  
  35. 16.  Taaniel Tooming           OK Polva Kobras           EST 00:52.41    +20:19  
  36. 17.  Martin Simpson            Kobras                    EST 00:53.31    +21:09  
  37.      Regimantas Januskevicius  OK FORTUNA                LTU 01:02.48    +30:26  
  38. 18.  Marten Vunukainen         OK Polva Kobras           EST 01:04.03    +31:41  
           Raivo Kivlenieks          Ogre OK                   LAT Katk                
           Eduard Novicenko          OK Siurpys                LTU Ei start            
           Alexey Zdeblovskiy                                  RUS Ei start            
           Darius Kilbauskas         OK Siurpys                LTU Ei start            
W14
2660m 7KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Agneliis Pilt             Rakv                      EST 00:24.28  00:24.28  
   2.  2.  Mari Linnus               Peko                      EST 00:27.44     +3:16  
   3.  3.  Kairiin Märtson           Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:35.39    +11:11  
   3.  3.  Aigi Einmaa               Rakv                      EST 00:35.39    +11:11  
   5.  5.  Laura Lään                Rakv                      EST 00:35.45    +11:17  
   6.      Zanda  Stabiņa            AzimutsOK-SmBJSS          LAT 00:37.16    +12:48  
   7.  6.  Johanna Laanoja           Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:38.56    +14:28  
   8.  7.  Birgit Rõõm               Ilves                     EST 00:43.31    +19:03  
   9.  8.  Kristiin Kalle            Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:46.57    +22:29  
  10.  9.  Maire Pärn                Ilves                     EST 01:01.51    +37:23  
           Risanna Mooses            Otepää                    EST Katk                
           Lorely Kõrvel             Kobras/Põlva Spordikool   EST Puuduv KP           
           Madara Vaļģe              ZVOC-VBSS                 LAT Ei start            
           Kristina Haug             Võru/Võru spordikool      EST Ei start            
W16
3620m 9KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Kristel Kõivo             Peko                      EST 00:28.08  00:28.08  
   2.      Justė Umbrasaitė          VMSC                      LTU 00:35.37     +7:29  
   3.  2.  Kelli Nurm                Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:36.28     +8:20  
   4.  3.  Monika Baduna             Ilves                     EST 00:36.32     +8:24  
   5.  4.  Teele Telgma              Tammed                    EST 00:39.52    +11:44  
   6.  5.  Kelly Vildek              Rakv                      EST 00:40.56    +12:48  
   7.  6.  Birgit Russka             Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:53.35    +25:27  
   8.  7.  Laura-Liis Kütt           Kobras/Põlva Spordikool   EST 01:08.29    +40:21  
           Anete Vabarna             Peko                      EST Ei start            
           Kaisa Rooba               Rakv                      EST Ei start            
           Elīna Skopāne             AzimutsOK-SmBJSS          LAT Ei start            
           Brita Sander              Ilves                     EST Ei start            
W18
3930m 9KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Doris Kudre               Peko                      EST 00:25.08  00:25.08  
   2.      Anna Petrova                                        RUS 00:29.02     +3:54  
   3.  2.  Emily Raudkepp            Peko                      EST 00:29.31     +4:23  
   4.  3.  Jonne Rooma               Jõhvikas                  EST 00:31.34     +6:26  
   5.      Miglė Sušinskaitė         Fortūna OK/VMSC           LTU 00:33.29     +8:21  
   6.      Arta Renāte Rulle         ZVOC-VBSS                 LAT 00:34.09     +9:01  
   7.      Vilma Alberinga           ZVOC-VBSS                 LAT 00:35.46    +10:38  
   8.  4.  Liis Toomas               Peko                      EST 00:36.14    +11:06  
   9.  5.  Getter Matto              Kobras/Põlva Spordikool   EST 00:37.38    +12:30  
  10.      Jūlija Matvijenko         OK Stiga/BJC "Jaunība"    LAT 00:39.28    +14:20  
  11.      Elizabete Ločmele         ZVOC-VBSS                 LAT 00:40.10    +15:02  
  12.      Sintija Ozola             ZVOC-VBSS                 LAT 00:43.48    +18:40  
  13.      Viktorija Vengreviča      Stigaok/BJC Jaunība       LAT 00:51.47    +26:39  
  14.  6.  Kristin Viikmaa           West/Pärnu Spordikool     EST 00:53.32    +28:24  
  15.  7.  Tiina-Maria Tali          KEKRSK                    EST 00:55.38    +30:30  
  16.      Stefanija Zaiceva         Stigaok/BJC Jaunība       LAT 01:05.02    +39:54  
           Marie Tammemäe            Orvand                    EST Ei start            
W20
4230m 11KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Marianne Haug             Võru/Võru spordikool      EST 00:36.38  00:36.38  
   2.      Vaiva Laurutytė           Javonis OK, Alytaus SRC   LTU 00:38.35     +1:57  
   3.  2.  Silvia Luup               Võru                      EST 00:40.39     +4:01  
   4.  3.  Margret Zimmermann        Kape                      EST 00:42.03     +5:25  
   5.  4.  Triinu Rooni              Orvand                    EST 00:45.28     +8:50  
   6.  5.  Anett Lanno               Rakv                      EST 01:14.32    +37:54  
           Jogvilė Sušinskaitė       Fortūna OK/VMSC           LTU Ei start            
           Viktorija Michnovič       Perkūnas OK/VMSC          LTU Ei start            
           Jaana Olvet               Rakv                      EST Ei start            
W35
3930m 9KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Mirja Virve               Kobras                    EST 00:28.59  00:28.59  
   2.      Ļubova Pavļukova          OK Stiga/BJC "Jaunība"    LAT 00:29.55     +0:56  
   3.  2.  Jana Kink                 Kape                      EST 00:32.02     +3:03  
   4.  3.  Triin Vask                Ilves                     EST 00:32.57     +3:58  
   5.      Liga Blanka               Kapa OK                   LAT 00:36.47     +7:48  
   6.      Rasa Kumpyte              Levuo                     LTU 01:08.25    +39:26  
           Raili Rooba               Rakv                      EST Ei start            
           Kadri Parts               OK Võru                   EST Ei start            
W45
3620m 9KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Ingrit Kala               Peko                      EST 00:25.52  00:25.52  
   2.  2.  Piret Niglas              Jõhvikas                  EST 00:31.46     +5:54  
   3.  3.  Minija Pääslane           Ilves                     EST 00:32.15     +6:23  
   4.  4.  Airi Alnek                Võru                      EST 00:33.33     +7:41  
   5.  5.  Kaie Konsap               Võru                      EST 00:34.13     +8:21  
   6.  6.  Kadre Maalma              Jõhvikas                  EST 00:37.28    +11:36  
   7.  7.  Epp Voitka                Võru                      EST 00:44.33    +18:41  
   8.  8.  Ella Shved                SRD                       EST 00:49.24    +23:32  
   9.  9.  Pille Illak               Otepää                    EST 00:51.51    +25:59  
           Marje Viirmann            KEKRSK                    EST Puuduv KP           
W55
2660m 7KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Saima Värton              Kobras                    EST 00:23.48  00:23.48  
   2.      Tamara Kahutsenka         Luserg                    BLR 00:29.52     +6:04  
   3.  2.  Heli Viks                 Võru                      EST 00:32.01     +8:13  
   4.  3.  Iveta Holcmane            Ogre Ok/SC                EST 00:33.25     +9:37  
   5.  4.  Ülle Põldoja              Ilves                     EST 00:43.21    +19:33  
   6.  5.  Ilona Vanaveski           Ilves                     EST 00:44.49    +21:01  
   7.  6.  Ülle Raudsepp             Okas                      EST 00:47.14    +23:26  
   8.  7.  Siiri Poopuu              JOKA                      EST 00:51.11    +27:23  
Women 21
4800m 13KP
Koht  EST  Nimi                      Klubi                     Maa Tulemus   Kaotus      
   1.  1.  Daisy Kudre               Varska OK Peko            EST 00:28.58  00:28.58  
   2.  2.  Piret Parnik              Varska OK Peko            EST 00:31.22     +2:24  
   3.      Jogvilė Sušinskaitė       Fortūna OK                LTU 00:31.57     +2:59  
   4.      Gabriele Keinaite         OSK Sakas                 LTU 00:32.19     +3:21  
   5.  3.  Evely Kaasiku             JOKA                      EST 00:32.48     +3:50  
   6.      Olga Borodulina           Saint Petersburg          RUS 00:33.33     +4:35  
   7.      Mariya Petrushko          Leningrad region Kirishi  RUS 00:34.40     +5:42  
   8.  4.  Maret Vaher               OK Polva Kobras           EST 00:35.55     +6:57  
   9.      Kristina Maseviciute      OK Dainava                LTU 00:39.32    +10:34  
  10.      Zane Camane               Madonas BJSS/OK Arona     LAT 00:43.00    +14:02  
  11.      Darya Yazykova            Alkor                     BLR 00:44.04    +15:06  
  12.      Sigita Lapsina            Madonas BJSS/OK Arona     LAT 00:44.30    +15:32  
  13.      Aksana Buyakova           Azimut Spartak            BLR 00:45.06    +16:08  
  14.      Viktorija Michnovič       Perkūnas OK               LTU 00:46.54    +17:56  
  15.      Aliaksandra Samalazava    Azimut Spartak            BLR 00:48.57    +19:59  
  16.  5.  Marili Zimmermann         Kape                      EST 00:50.25    +21:27  
  17.  6.  Susan Pihelgas            SK Saue Tammed            EST 00:51.35    +22:37  
  18.      Maryna Smirnova           Azimut Spartak            BLR 00:57.57    +28:59  
           Tuuli Erm                 OK Voru                   EST Puuduv KP           
           Laura Joonas              Võru/Võru spordikool      EST Ei start            
PEKO
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 1.02.2015 23:54:54