Peko VI MTBO 21.09.2012
1. 21.09.2012 SPRINT
RÄPINA (M.Puusepp)
2. 22.09.2012 TAVARADA/LONG
VÄRSKA (M.Puusepp)
3. 23.09.2012 LÜHIRADA/MIDDLE
VÄRSKA (M.Puusepp)
M16  M18  M20  M21  M40  M50  M60 
W16  W18  W20  W21  W40  W50  W60 

M16
5250m 15KP {Start nr:1 }
12930m 13KP {Start nr:1 }
8250m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  201 1 Vacant                                            EST          15:31    15:06    13:35    
  202 Mauno Kapten                   Peko                 EST 305496   15:32    15:08    13:37    

M18
5750m 15KP {Start nr:1 }
15060m 13KP {Start nr:1 }
9090m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  203 1 Vacant                                            EST          15:39    15:02    13:34    
  204 Tauri Lepasild                                      EST 1395435  15:40    15:06    13:32    
  205 Priit Võsupärg                 Kobras               EST 842668   -        15:04    -        

M20
6010m 18KP Tõus 20m {Start nr:1 }
19380m 15KP {Start nr:1 }
9080m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  206 1 Vacant                                            EST          15:31    15:03    13:41    
  207 Radoslaw Jaroszek                                   POL 607807   15:32    15:01    13:41    
  208 Kristjan Linnus                Peko                 EST 2006426  15:33    15:15    13:51    
  209 Andres Blomster                IF Sibbo-Vargarna    FIN 1212705  15:34    15:05    13:47    
  210 Paul Nestor                    Jõhvikas             EST 223622   15:35    15:19    13:49    
  211 Ivan Shcherbakov               Russia               RUS 1009462  15:36    15:11    13:53    
  212 Mattis Jaama                   Peko                 EST 218937   15:37    15:09    13:57    
  213 Konsta Vanhanen                SK Pohjantähti       FIN 1395433  -        15:13    13:45    
  214 Niko Nissinen                  SK Pohjantähti       FIN 1395424  -        15:07    13:55    
  215 Eriks Gruzde                   Meridians OK         LAT 1006151  -        15:17    13:43    

M21
7230m 24KP Tõus 20m {Start nr:1 }
25240m 18KP {Start nr:1 }
10590m 22KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  216 1 Vacant                                            EST          15:39    15:23    13:52    
  217 Hans Jørgen Kvåle                                   NOR 997943   15:40    15:25    13:50    
  218 Joonas Oja                     Rakv                 EST 997741   15:41    15:39    14:00    
  219 Jiri Vrany                     Czech Team           CZE 2019218  15:42    15:33    14:06    
  220 Marek Karm                     Harju KEK            EST 500764   15:43    15:27    14:04    
  221 Indrek Mahla                   Peko                 EST 1602002  15:44    15:31    13:58    
  222 Mait Mändmets                  Rae                  EST 740815   15:45    15:29    13:56    
  223 Sander Linnus                  Peko                 EST 682028   15:46    15:41    14:02    
  224 Dmitry Kasatkin                NiNo                 RUS 899102   15:47    15:37    13:54    
  225 Tanel Kalm                     Peko                     1009552  15:48    15:35    -        

M40
6010m 18KP Tõus 20m {Start nr:1 }
19380m 15KP {Start nr:1 }
9080m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  226 1 Vacant                                            EST          15:42    15:27    13:59    
  227 Hardi Raiend                   Jõhvi VV             EST RENT     15:43    15:29    14:01    
  228 Tuomo Marttinen                Kangasniemen kalske  FIN 1009766  15:44    15:39    14:09    
  229 Tõnu Tänav                     Rae                  EST 980561   15:45    15:49    -        
  230 Olli Savikko                   Tarpian Suunta       FIN 530164   15:46    16:03    14:15    
  231 Raul Kangur                    Peko                 EST 2043859  15:47    15:33    14:07    
  232 Heigo Põld                     Rae                  EST 1394130  15:48    16:01    -        
  233 Sandor Talas                   OSC                      233644   15:49    15:59    14:19    
  234 Margus Venelaine               LSF PT               EST 682060   15:50    15:41    14:25    
  235 Enn Jaama                      Peko                 EST 305102   15:51    15:55    14:17    
  236 Sergey Skopinski               OMEGA Moscow Club    RUS 778800   15:52    15:47    14:31    
  237 Egils Gruzde                   Meridians OK         LAT 201967   15:53    15:51    14:05    
  238 Arbo Rae                       Rae                  EST 7700307  15:54    16:05    -        
  239 Igor Bondarenko                MTBO SPb Club        RUS 700008   15:55    15:31    14:03    
  240 Ain Fjodorov                   Rae                  EST 1303006  15:56    15:53    14:23    
  241 Kaido Nurja                    Nõmme                EST 747474   -        15:45    14:29    
  242 Gints Ezerins                  Meridians            LAT 1018360  -        15:35    14:27    
  243 Ivo Lupkins                    Meridians            LAT 1301918  -        15:43    14:11    
  244 Veiko Pak                      Rae                  EST 305505   -        15:57    14:13    
  245 Andres Pae                     Suusahullud          EST 701225   -        15:37    14:21    

M50
5750m 15KP {Start nr:1 }
15060m 13KP {Start nr:1 }
9090m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  246 1 Vacant                                            EST          15:41    15:22    13:52    
  247 2 Vacant                                            EST          15:42    15:24    13:50    
  248 Boris Elfimov                                       RUS 1633133  15:43    15:30    -        
  249 Hannu Kaasalainen              TUS                  FIN 899066   15:44    15:34    14:02    
  250 Mart Linnus                    Peko                 EST 2006421  15:45    15:28    13:58    
  251 Heikki Tyrväinen               Club TVV             FIN 555355   15:46    15:26    13:56    
  252 Toomas Kreek                                        EST 2018832  -        15:32    14:00    
  253 Raul Olesk                     Kobras               EST 1000004  -        -        13:54    

M60
4800m 12KP {Start nr:1 }
10480m 12KP {Start nr:1 }
5810m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  254 1 Vacant                                            EST          15:34    15:22    13:38    
  255 Agu Koppa                                           EST 255887   15:35    15:32    13:44    
  256 Harry Veide                    LUS                  EST 520005   15:36    15:26    13:48    
  257 Heiki Rammul                   Ilves                EST 302827   15:37    15:24    13:46    
  258 Wolf Eberle                    Team Austria             669966   15:38    15:28    13:42    
  259 Lembit Nöps                    Ilves                EST 1007293  15:39    15:30    13:40    

W16
4450m 12KP {Start nr:1 }
10150m 10KP {Start nr:1 }
5160m 13KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  260 1 Vacant                                            EST          15:40    15:01    13:45    
  261 Maia Mustimets                 Peko                 EST 2006423  15:41    15:11    13:49    
  262 Krete Auser                    Peko                 EST 305479   15:42    15:19    13:53    
  263 Anete Vabarna                  Peko                 EST 2006427  15:43    15:03    13:47    
  264 Doris Kudre                    Peko                 EST 2006430  15:44    15:05    13:59    
  265 Emily Raudkepp                 Peko                 EST 305351   15:45    15:15    13:55    
  266 Getter Matto                   Kobras               EST 305328   15:46    15:13    14:01    
  267 Kristel Kõivo                  Peko                 EST 2006424  15:47    15:09    14:03    
  268 Viktorija Michnovic                                 LTU 2011938  15:48    15:17    13:57    
  269 Liis Toomas                    Peko                 EST 973107   15:49    15:07    13:51    

W18
5250m 15KP {Start nr:1 }
12930m 13KP {Start nr:1 }
8250m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  270 1 Vacant                                            EST          15:33    15:10    13:39    
  271 Helena Hakala                  KortJV               FIN 1395436  15:34    15:14    13:41    
  272 Sirli Aia                      Kobras               EST 352393   15:35    15:12    13:43    

W20
5750m 15KP {Start nr:1 }
15060m 13KP {Start nr:1 }
9090m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  273 1 Vacant                                            EST          15:47    15:08    13:36    
  274 Algirda Zaliauskaite                                LTU 400211   15:48    15:18    13:48    
  275 Daisy Kudre                    Peko                 EST 2006431  15:49    15:14    13:46    
  276 Henna Saarinen                 Koovee               FIN 552555   15:50    15:12    13:40    
  277 Mona Lindroth                  Asikkalan Raikas     FIN 1003289  -        15:20    13:42    
  278 Mia Lindroth                   Asikkalan Raikas     FIN 406692   -        15:16    13:38    
  279 Sanna Pusa                     Keuruun  Kisailijat  FIN 1395428  -        15:10    13:44    

W21
6010m 18KP Tõus 20m {Start nr:1 }
19380m 15KP {Start nr:1 }
9080m 17KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  280 Emily Benham                                        GBR 503501   15:38    15:21    13:31    
  281 Anna Kaminska                                       POL 2016319  15:30    -        13:33    
  282 Olga Kasatkina                 NiNo                 RUS 1302291  15:30    15:00    13:35    
  283 Helen Vellau                   Ilves                EST 1602764  15:41    15:23    13:37    
  284 Ekaterina Illarionova                               RUS 800007   15:36    15:02    13:39    

W40
5250m 15KP {Start nr:1 }
12930m 13KP {Start nr:1 }
8250m 16KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  285 Anastasia Skopinskaya          OMEGA Moscow Club    RUS 882288   15:37    15:04    13:33    

W50
4800m 12KP {Start nr:1 }
10480m 12KP {Start nr:1 }
5810m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  286 1 Vacant                                            EST          15:31    15:16    13:32    
  287 Elena Kasatkina                NiNo                 RUS 254486   15:32    15:20    13:34    
  288 Ülle Põldoja                   Ilves                EST 305208   15:33    15:18    13:36    

W60
4450m 12KP {Start nr:1 }
10150m 10KP {Start nr:1 }
5160m 13KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg1   S.aeg2   S.aeg3   
  289 1 Vacant                                            EST          15:50    15:21    14:05    

PEKO Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2011, www.tak-soft.com